Bohemia - Hotelová škola a Střední pedagogická škola a ZŠ s.r.o.

 


Školy
Bohemia

Naše úspěchy - lyceum

 • Dne 23.1.2019 byla Bára Tichá, studentka 4. LT, na slavnostním večeru v Hlinsku vyhlášena za nejúspěšnějšího sportovce roku 2018 v kategorii juniorů chrudimského okresu.
  K dosaženému úspěchu gratulujeme a Báře přejeme mnoho dalších úspěchů (sportovních, maturitních i osobních)!!!

 • Trojnásobní vítězové mistrovství české republiky SŠ v kopané a mezinárodníh superpoháru - trojnásobní vítězové poháru Josefa Masopusta 2014 až 2016 a SUPERPOHÁRU 2016

 • Jsme v síni slávy českého fotbalu na Strahově v Praze

 • Středoškolský pohár v atletice: 5. místo v ČR CORNY 2014

 • 4. místo v ČR CORNY 2015

 • mnohonásobní mistři ČR v halové kopané soukromých škol

 • 2 týmy v TOP 20 celostátní soutěže Junior Achievement v sociálním podnikání 2016 -

 • SOCIAL INNOVATION RELAY

 • 2 týmy v TOP 20 celostátní soutěže Junior Achievement v sociálním podnikání 2017 -

 • SOCIAL INNOVATION RELAY

 • vítězky krajského poháru ve florbalu při olympiádě dětí a mládeže

 • 1) Viktor Beran - oblast kickboxu - 8x Mistr světa, 5x Evropský pohár, 11x Mistr ČR

  2) Michaela Fuchsová - Mistryně ČR v badmintonu

  3) Kristýna Štefcová - oblast stolního tenisu - v průběhu listopadu doplním, nyní je v zahraničí

  4) Jana Sekerešová - vítězka celosvětové soutěže pro spisovatele Wattys 


Dne 23.1.2019 byla Bára Tichá, studentka 4. LT, na slavnostním večeru v Hlinsku vyhlášena za nejúspěšnějšího sportovce roku 2018 v kategorii juniorů chrudimského okresu.
K dosaženému úspěchu gratulujeme a Báře přejeme mnoho dalších úspěchů (sportovních, maturitních i osobních)!!!

 

SOUTĚŽ S DIARY O TABLET!!!!

Mezi prvními deseti soutěžícími z celé republiky se umístila již podruhé v letošním školním roce Jana Sekerešová ze třídy 2.LH.

Šlo o žurnalistickou soutěž, texty soutěžících posuzovali redaktoři magazínu Diary of the Winners. Inspirovali se slovy legendárního Walta Disneye: „Jestliže o tom můžete snít, můžete to i dokázat. Vždy si vzpomeňte, že celá ta věc začala snem a myší.“

 Soutěžní slohy se posílaly do konce února 2018, výsledky byly vyhlášeny 10.dubna.

Jana se umístila na krásném 5. místě!!! V nejbližší době budou nejlepší texty publikovány.

Janě patří velké poděkování a přání dalších literárních úspěchů. (JM).

------------------------

Dne 24.10.2017 se konalo okresní kolo soutěže družstev ve stolním tenisu. Zúčastnili se ho i naši studenti. Chlapci skončili na 4.místě, když se jim podařilo vyhrát dva zápasy. Jeden vyhrál Filip Škárka sám a pak s Opletalem uspěli ve čtyřhře. Dívky skončily druhé, když dva zápasy vyhrála Valentýna Kurková a jeden Sabina Burešová.

 

Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta  17.10.2017

Studenti naší školy na okresním kole Poháru Josefa Masopusta skončili na druhém místě, když ve finále prohráli po remíze 1:1 v základní době na penalty s Gymnáziem Josefa Ressla.

Dne 17. října 2017 se uskutečnila fotbalová soutěž o pohár J. Masopusta. Zde se proti sobě utkali týmy středních škol z Chrudimi

První zápas – SŠ Zemědělská proti SOŠ a SOU Chrudim.

Druhý zápas – Obchodní akademie proti GJR Chrudim.

Třetí zápas, na který konečně na hřiště nastoupili naši hráči z Bohemia Chrudim, začal v 10 hod. Bohemáci rozdrtili protihráče a to SŠ Zemědělskou 7:0. Bylo vidět, že do toho kluci jsou s velkou vervou a věděli, že tady prostě na tom hřišti velí oni. Byla to nádherná podívaná.

Čtvrtý zápas SOŠ a SOU Chrudim proti SŠ Zemědělská.

Pátý zápas odehrála Střední škola Bohemia proti SŠ Integrované. Bylo vidět z prvního zápasu, že se kluci už tolik nesnaží, až teprve první gól, který dostali od soupeřů, je nakopl k tomu, aby se začali pořádně snažit. Díky bohu vše dobře dopadlo a proti integrovce jsme vyhráli 3:1.

Šestý zápas odehrála SŠ strojírenská proti GJR Chrudim. 

Ve FINÁLE se utkaly dva nejlepší týmy a to SŠ Bohemia proti GJR. Zápas byl od začátku velmi napínavý a bohužel to i vyvolalo veliký neklid mezi oběma týmy. Hra byla napínavá od začátku až do konce. Bohužel to skončilo remízou, tudíž se trenéři dohodnuli s rozhodčím, že se budou kopat penalty. Přes veliký boj s tak slibným začátkem gymnázium porazilo na penalty naše hráče.

Zhodnocení turnaje panem učitelem Pavlikem:
Jak jste byl spokojen s tímto zápasem?
„Vzhledem k tomu, že kluci vyhráli v předchozích letech celorepublikovou soutěž J. Masopusta a teď se neumístili ani v okresním kole za Chrudim, tak jsem plně nespokojen. Výkon kluků ze 4. ročníku mě velmi zklamal.“  
Myslíte si, že byli dostatečně připraveni?
„No vzhledem k tomu, že prohráli, tak asi ne. Přišlo mi, že už ke konci nemohli a na hřišti ke konci panoval veliký neklid.“ „Takže, jak říkám – za mě veliké zklamání“

Studentka 3.LH


Středoškolský pohár v atletice

Chlapci si na okresním kole popáté za sebou zajistili postup do krajského kola, ve kterém svůj výkon vylepšili i přes nemoci některých opor o 325 bodů na 7752 bodů. Přesto skončili na pátém místě jen o bod za Moravskou Třebovou. Nejvíce bodů (1211) na krajském kole získal Pešek ze 2.LT. Výsledky na http://online.atletika.cz/vysledky/31641/0/2

Dne 19. 9.2017 se uskutečnilo okresní kolo Středoškolského poháru v atletice. Družstvo chlapců se umístilo na druhém místě jen o málo za prvním (SPŠS Chrudim) a postupuje do krajského kola, které se koná ve středu 27.9.2017 v Chrudimi. Dívky se umístily na třetím místě za GJR Chrudim a OA Chrudim a tentokrát do krajského kola nepostupují.

 

Přespolní běh

Včera 21.9.2017 se konalo okresní kolo přespolního běhu, kterého se zúčastnili Klenor, Rejfek, Hiller a Mňuk. Družstvo se umístilo na druhém místě za Gymnáziem Hlinsko a před GJR Chrudim.

 

Michaela Fuchsová žákyně 2.LT společně se svou spoluhráčkou Alžbětou Bášovu, během tohoto víkendu obhájila loňský titul Mistryně republiky v badmintonu, na  MČR v Liberci. Soupeřky Hana Milisová s Eliškou Maixnerovou souhlasily s označením jejich finále proti Alžbětě Bášové a Michaele Fuchsové jako "souboj generací" a od začátku zápasu se snažily, aby v tomto souboji byly úspěšnější "matadorky". První i druhý set dotáhly do koncovek - v prvním měly dokonce setbol - rozhodující kroky ke zlatu ale vždy udělaly Alžběta s Michaelou.

Děkujeme za podporu, hezký den.

Fuchsovi


Chlapci ve Středoškolském poháru třikrát po sobě v letech 2014-2016 postoupili do celostátního finále, kde obsadili 5.místo v roce 2014, 4. místo v roce 2015 a v roce 2016, ve kterém měli medailové ambice, se bohužel 2 studenti z 10 zranili a tak jsme závod nedokončili.


5.1. 2017 - okresní kolo florbalu - dívky Do tohoto turnaje se přihlásilo hned 7 škol, které byly rozděleny na dvě skupiny po třech a po čtyřech. Naši skupinu se nám podařilo vyhrát a postoupit tak do semifinálového zápasu proti týmu Gymnázia Chrudim. V prvních deseti minutách (hrací doba = 1x 20 min.) odvedly holky neuvěřitelné výkony a dokázaly změnit skóre na 2:0 pro nás! V další půlce začaly odcházet síly a tak jsme inkasovaly 2 rozhodující góly, po kterých skončil zápas nerozhodně výsledkem 2:2. S našim skóre jsme na tom byli lépe než Gymnázium Chrudim, a tak jsme postoupili do finále proti týmu Gymnázia Skuteč. Tohoto zápasu jsme se velmi obávali, ale opak byl pravdou, s přehledem a jasným výsledkem jsme tuto školu porazili výsledkem 2:0 a zařídili si tak místo v postupovém krajském kole, které se bude konat už 19.1. 2017. Velké díky patří všem zúčastněným hráčkám, které na tomto turnaji podaly luxusní výkony a také děkujeme paní učitelce Jánské za výbornou morální podporu! Napsala: Jana Doudová

 

VELKÝ ÚSPĚCH

Zpráva přišla 9.11. 2016 z Toronta

Studentka 1. LH

JANA SEKEREŠOVÁ

vyhrála největší online soutěž v psaní na světě

Soutěže se zúčastnilo 140 000 autorů. Jana vyhrála v kategorii NOVÉ HLASY.

Dostala oficiální nálepku vítěze WATTYS 2016. To znamená, že soubor byl nahrán do dočasné obrázkové hostující webstránky a bude propagován na Wattpadu i mimo něj (na stránkách sociálních médií Wattpadu).

Podle pořadatelů to byl nejvydařenější ročník!!!

Janě srdečně gratulujeme a přejeme další skvělé nápady. :-)

Vedení školy a předmětová komise humanitních všeobecně vzdělávacích předmětů.


KRAJSKÉ KOLO V PLAVÁNÍ 

Naše družstvo ve složení Veselský, Dzingel, Matyáš, Rožek, Klenor, Pliva obsadilo na krajském kole plavání šestičlenných družstev třetí místo.

V pátek 11.11.2016 se naše škola Bohemia zúčastnila dívčího basketbalového turnaje mladších ročníků, ve kterém bojovala 3 družstva, a to my, Střední škola zemědělská a VOŠ Chrudim a Gymnázium Josefa Ressela. Náš první zápas se zemědělskou školou jsme vyhráli, ale sehranější Gymnázium se nám porazit nepodařilo (vyhráli o pouhé 3 koše) a to i přesto, že jsme na začátku zápasu vedli. Ačkoliv jsme pravidelně netrénovali a nebyli tedy sehraní, náš výsledek byl velmi dobry. Za podpory paní učitelky Jánské jsme do hry vložili všechnu silu a nadšeni a všichni jsme si tento turnaj užili a domu jsme odcházeli s pocitem výhry i přesto, že jsme skončili na druhém místě.

Simona Jišková 1.LT.

Tak už to zase začalo. S rozjezdem letošního školního roku začínají také celostátní středoškolské turnaje v kopané. Největší spád má tradičně věková kategorie B-2 (pozn. ročníky narození 1999 až 2002), kde se utkala v krajském finále mužstva z Chrudimi a České Třebové.

SŠ Bohemia Chrudim- Česká Třebová 6:1 (3:0)                                       

Adámek – Prokůpek, Zikmunda, Škárka, Petržíla – Marel (40.Dalecký), Rožek, Bašek (60.Opletal), Klenor (60. Šindelář) – Pecina, Jetmar (40. Plíva)

 

Ve vyrovnaných úvodních minutách si domácí vytvořili tři gólové šance. Nejprve po krásné kombinaci na jeden dotek Pecina – Jetmar odmítnul střelou těsně vedle z ideální pozice vedení Marel. Poté nevyužili své šance Klenor a Pecina a hosté zahrozili z brejků. Teprve ve 30.minutě propálil hostujícího gólmana svojí levačkou Klenor. O minutu později zakončil své sólo přesně k tyči Pecina a „desetiminutovku hrůzy“ pro hosty zpečetil hlavou po rohovém kopu Zikmunda.

Hned v úvodu druhé půle využila Třebová nekoncentrovanosti domácích a vykřesala naději - 1:3. Domácí zbystřili. Nejprve ohrozil branku hostů Bašek, ale jeho důrazná střela ze  16 metrů skončila na tyči. Uklidnění přinesl až hbitý a pohyblivý Plíva, který upravil hlavou na 4:1. V 60. minutě uplatnil  svoji rychlost znovu Pecina a zvýšil na rozdíl čtyř gólů. Podobnou akci předvedl Pecina i deset minut před koncem, a když všichni čekali útok na hattrick, uvolnil nesobecky Plívu, který dal do prázdné branky výsledku definitivní podobu 6:1.

Jaromír Pecina : Naše mladé, nově utvořené mužstvo sehrálo teprve první „ostrý zápas“. Všichni hráli s chutí a zcela zaslouženě po vysokém vítězství postupují do dalšího turnaje. V jeho průběhu se budeme muset snažit zrychlit a zjednodušit přechodovou fázi do útoku a přidat důraz a zlepšit obranu především uprostřed hřiště. Celému týmu děkuji za poctivý výkon v chladném počasí a přeji štěstí do dalších bojů, které se uskuteční za čtrnáct dní opět v Chrudimi. Zde budeme hrát o postup do republikového finále, které je naplánováno do Jihlavy.

Mezikrajské finále o postup na republiku se hraje ve středu 19.10.2016 v Chrudimi za účasti SPŠ Třebíč a SPŠ a VOŠ Brno.


2016  Vítěz Poháru Josefa Masopusta

Dne 23. 4. 2016 se v Pardubické sokolovně pořádal krajský závod sokolské všestrannosti, kde se závodilo ve sportovní gymnastice, atletice a plavání. Mezi zúčastněnými byla i Veronika Řeháková, studentka druhého ročníku pedagogického lycea, která vyhrála všechny tyto disciplíny a vybojovala si postup na mistrovství České republiky, které se bude konat 10. 6. – 12. 6. 2016 v Praze.

V sobotu 7. května se v Pardubicích konalo 1. kolo krajského přeboru družstev juniorů a dorostu a výborně si vedli naši studenti. Daniel Špičák (1997) skočil do dálky 714cm, na 110m překážek předvedl 14,58s, dva osobní rekordy hodila či vrhla Barbora Tichá (1999) - diskem 45,96m ! a koulí 14,21m, rekord do dálky si skočil také Miroslav Chrbolka (1997) - 642cm. Gratulujeme. 

Viktor Beran - student 2.LT získal PROFESIONÁLNÍ TITUL MISTRA ČR VE STŘEDNÍ VÁZE V KICK-BOXU.

Gratulujeme! 

 

Studenti chrudimských středních škol Hotelové školy Bohemia s. r. o. a Základní školy a Střední školy Bohemia s. r. o. se velmi úspěšně zapojili do celoevropské soutěže SOCIAL INNOVATION RELAY (SIR), když po úspěšném absolvování on-line testu zaměřeného na problematiku sociálního podnikání odeslali své návrhy projektů nadaci JA Europ (nadace zaměřená na podporu ekonomického vzdělávání, která má jen v Evropě cca 3,2 milionu studentů v 39 zemích), jež je spolu se společností NN pojišťovna a penzijní společnost (firma působí v 18 zemích) partnerem mezinárodního vzdělávacího projektu, který motivuje žáky, aby vymysleli inovativní podnikatelské řešení konkrétního společenského problému.

Skoro jako pohádka vyznívá skutečnost, že mezi TOP 20 v rámci ČR postoupily hned čtyři ze šesti návrhů projektů studentů „Bohemek“, a to ještě další dva byly pořadateli odmítnuty s odůvodněním, že každý soutěžní tým smí podat jen jeden projekt!

A jaké že nápady se budou ucházet o přízeň odborné poroty již jako podnikatelské projekty?

„S hudbou mládne naše duše“ – projekt Daniely Svobodové, Kristýny Musilové a Terezy Sodomkové z 3. ročníku oboru cestovní ruch určený našim starším spoluobčanům.

„Dětská láska pro zvířátka“ – projekt Lucie Kaplanové, Kateřiny Marešové, Zuzany Olexové a Denisy Vrzáčkové z 3. ročníku cestovního ruchu, který si klade za cíl pomoci dětem v dětském domově i odloženým pejskům v útulku.

„Pomoc dětem z rodin se sociálním znevýhodněním“ – projekt Andrey Jeřábkové, Nely Rybenské, Michaely Berákové a Terezy Vackové ze 4. ročníku sportovní větve pedagogického lycea má nabídnout dětem „z ulice“ možnost kvalitně se připravit na vyučování.

„Onkologie jevištěm aneb radost pro děti“ – projekt Veroniky Málkové a Kateřiny Kumperové ze 4. ročníku humanitní větve pedagogického lycea určený zejména dlouhodobě hospitalizovaným dětem.

Před branami TOP 20 pak zůstaly jinak zajímavé práce studentů 3. ročníku sportovní větve pedagogického lycea Martina Kratochvíla, Radima Zavřela, Daniela Špičáka, Michala Kulhavého a Víta Myšky „Šance pro děti s malou šancí“- sportovní vyžití pro znevýhodněné děti a „Turnaje v deskových hrách“.

Dlužno podotknouti, že se zdaleka nejedná o ojedinělé úspěchy a aktivity studentů „Bohemek“ z poslední doby. Tereza Kloučková a Kateřina Neumanová (viz. foto) ze 4. ročníku sportovní větve pedagogického lycea i mnozí další studenti těchto škol se například zapojili do soutěže katedry financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné, která ve spolupráci s Českou národní bankou a Statutárním městem Karviná pořádá již 8. ročník celostátní soutěže pro středoškolské studenty, jejichž úkolem je zpracovat esej na odborné téma, které letos zní "Je finanční gramotnost předpokladem nebo výsledkem bohatství?". Cílem soutěže je podpořit jak povědomí středoškoláků o aktuálních ekonomických a finančních problémech, tak i přispět k rozvoji jejich finanční gramotnosti. Úspěchům barmanů z hotelovky na KROMĚŘÍŽSKÉ KOKTEJLOVÉ SOUTĚŽI 2016 či AMUNDSEN VODKA BARTENDERS JUNIOR CUPU 2016 bychom pak mohli věnovat samostatný článek.

Ing. Josef Drozd

 

 

2015  Vítěz Poháru Josefa Masopusta

2014  Vítěz Poháru Josefa Masopusta

 
Projetky EU

vlajak EU ČÍST VÍCE »

Kontaktujte Nás

Telefon: 469 630 249, 469 622 009
Mobil, kancelář: 733 712 599
sekretariat@hotelovaskola.chrudim.cz
sekretariat@sportovniskola.chrudim.cz

facebook Facebook: Hotelová škola Bohemia s.r.o.

facebook Facebook: Střední škola Bohemia s.r.o.

 

Adresa

Adresa školy:
Víta Nejedlého 482
537 01 Chrudim

Podatelna: 7:30 - 15:00 hod.

VÍCE INFORMACÍ »

 


Naši partneři:

       Výsledek obrázku pro akc čr   Výsledek obrázku pro ssščms  Výsledek obrázku pro aččr Výsledek obrázku pro pupp logo Výsledek obrázku pro vitana   Výsledek obrázku pro plzeňský prazdroj    Výsledek obrázku pro pohár josefa masopusta